Asset Publisher
Strefy ochrony
Na terenie Nadleśnictwa zostało utworzonych łącznie 72 stref ochronnych dla szczególnie cennych gatunków flory i fauny. 64 strefy utworzono w miejscu występowania i gniazdowania orlika krzykliwego, 4 bociana czarnego, 1 kani rudej, 1 bielika i 2 strefy ochronne dla gatunku rośliny chronionej – ciemiężycy czarnej. Strefa ochrony całorocznej dla ptaków to zwykle fragment lasu z gniazdem oraz drzewami odpoczynkowymi, noclegowymi i obserwacyjnymi. Strefa ochrony okresowej (częściowej) jest to obszar wyłączony okresowo z działalności człowieka, obejmujący najbliższe otoczenie miejsca rozrodu opisanego strefą ścisłą. Strefa ochrony częściowej dla występujących w naszym Nadleśnictwie ptaków powinna obejmować obszar o promieniu min. 500 m od gniazda.
Asset Publisher
Ogłoszenie o możliwości zakupu lasów oraz gruntów przeznaczonych do zalesienia
Ogłoszenie o możliwości zakupu lasów oraz gruntów przeznaczonych do zalesienia
Ogłoszenie
o możliwości zakupu lasów oraz gruntów przeznaczonych do zalesienia
Skarb Państwa reprezentowany przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Mircze informuje, że jest zainteresowane zakupem lasów oraz gruntów przeznaczonych do zalesienia, które stanowią własność osób fizycznych, osób prawnych lub jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, położonych w zasięgu administracyjnym Nadleśnictwa Mircze.
Las lub grunt przeznaczony do zalesienia może zostać nabyty w szczególności gdy:
- przylega bezpośrednio do gruntów nadleśnictwa
- pozostaje we współwłasności z Nadleśnictwem Mircze
- reguluje przebieg granicy polno-leśnej
Ponadto, gdy:
- w Ewidencji Gruntów i Budynków prowadzonej przez właściwego Starostę dla położenia zbywanej nieruchomości użytek gruntowy to las lub rola klasy V, VI, VIz.
- w przypadku gruntów rolnych niezbędne jest by nieruchomość w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego była przeznaczona do zalesienia lub była objęta decyzją o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu umożliwiającą zalesienie.
- granice nieruchomości są znane, widoczne w terenie lub zostały ustalone geodezyjnie oraz nie występują spory graniczne
- nieruchomość nie może być zabudowana
- sprzedawana nieruchomość musi mieć uregulowany stan prawny, tj. musi posiadać założoną księgę wieczystą zgodną z informacjami zawartymi w EGiB lub inny dokument własności oraz nie może być obciążona na rzecz osób trzecich
- po uzyskaniu pisemnej zgody Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, wyrażonej na pisemny wniosek nadleśniczego
- Las, grunt przeznaczony do zalesienia może być nabyty za cenę nie wyższą od wartości określonej przez rzeczoznawcę majątkowego.
Położenie gruntów nadleśnictwa można sprawdzić na stronie Banku Danych o Lasach pod adresem: https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy
Podmioty zainteresowane sprzedażą lasów lub gruntów przeznaczonych do zalesienia proszone są o składanie wniosków drogą elektroniczną poprzez ePUAP /pgl_lp_0528//SkrytkaESP
lub
na adres e-mail: mircze@lublin.lasy.gov.pl
lub
w formie tradycyjnej przesyłając na adres siedziby Nadleśnictwa Mircze (adres: Mircze ul. Hrubieszowska 55, 22-530 Mircze)
Szczegółowych informacji udziela p. Elżbieta Szumarek nr tel. 846519002 w 23
od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 -14:00
Wzór wniosku wraz z wykazem niezbędnych dokumentów można pobrać poniżej
-Wniosek składany elektronicznie-
- Wniosek składany w formie tradycyjnej-