Wydawca treści Wydawca treści

CERTYFIKATY

Zasady gospodarki leśnej prowadzonej na terenie Nadleśnictwa Mircze są zgodne z zasadami i kryteriami PEFC

Certyfikacja gospodarki leśnej to procedura, w wyniku której niezależna organizacja potwierdza prowadzenie tej gospodarki zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami.

Gospodarka leśna w Nadleśnictwie Mircze poddawana jest certyfikacji od 2002r. Nadleśnictwo Mircze posiada przyznany certyfikat:

  • certyfikat PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification),

Certyfikat ten potwierdzaja, że gospodarka leśna w lasach Lubelszczyzny prowadzona jest zgodnie z obowiązującymi przepisami z jednoczesnym przestrzeganiem zasad: zrównoważonego rozwoju, zachowania trwałości lasów i ochrony przyrody.

PEFC jest organizacją pozarządową, której cel to wspieranie zasad zrównoważonej gospodarki leśnej. Pełni ona funkcję międzynarodowej organizacji, która ocenia i uznaje krajowe systemy certyfikacji leśnej. Te krajowe systemy opierają się na międzyrządowych zasadach promowania zrównoważonej gospodarki leśnej. By móc sprzedawać produkty oznaczone jako certyfikowane przez PEFC, zarządzający lasami muszą uzyskać certyfikat gospodarki leśnej, zaś przedsiębiorstwa biorące udział w procesie przetwarzania i handlu drewnem muszą uzyskać certyfikat kontroli pochodzenia produktu CoC. System certyfikacji PEFC funkcjonuje od 1999 r. i jest obecnie najbardziej rozpowszechnionym systemem certyfikacyjnym lasów w Europie. Europejskie kraje o największej powierzchni lasów certyfikowanych w systemie PEFC to: Finlandia (21,1 mln. ha), Szwecja (9,4 mln. ha), Norwegia (9,1 mln. ha), Niemcy (7,4 mln. ha ) i Polska (7,3 mln. ha).

Nadleśnictwo Mircze otrzymało certyfikat PEFC ważny do 09.01.2025 roku. Certyfikat ten jest przyznawany na okres trzech lat. W celu zachowania ważności certyfikatu w losowo wybranych nadleśnictwach RDLP Lublin corocznie przeprowadzane są audyty nadzoru (sprawdzające).

Przeczytaj więcej o certyfikacji w Lasach Państwowych

Materiały do pobrania


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

"Nadbużańskim tropem - rowerem wśród natury" już 06.08.2023 r. w Kryłowie

"Nadbużańskim tropem - rowerem wśród natury" już 06.08.2023 r. w Kryłowie

Rajd rowerowy w Kryłowie już niedługo!

Zarezerwowaliście już termin 6 sierpnia 2023 r.? Jeżeli tak to świetnie, a jeżeli nie to jeszcze możecie to zrobić. Zapraszamy serdecznie do Kryłowa, gdzie odbędzie się kolejna edycja wydarzenia "Nabużańskim Tropem. Rowerem Wśród Natury". Wspólnie z Gminą Mircze, Gminnym Ośrodkiem Kultury w MirczuZO PZŁ Zamość organizujemy w pierwszą sierpniową niedzielę szereg wydarzeń tj. rajd rowerowy na wzór polowania, konkurs kulinarny, konkurs wiedzy i wieczorną zabawę z Agencja Muzyczna Disco Stars.
 
Już dziś zachęcamy do rejestracji na Rajd Rowerowy, którą możecie dokonać online, wypełniając przygotowany przez nas formularz.
 
Linki do regulaminu znajdziecie w formularzu i na stronie http://www.gokmircze.pl/konkursy,i,akcje.html
Poniżej do pobrania regulamin udziału w konkursie wiedzy.
 
 
 
Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Materiały do pobrania