Wydawca treści
Pomniki przyrody
Zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody z 16 kwietnia 2004 roku „pomnikami przyrody są pojedyncze twory przyrody żywej i nieożywionej lub ich skupiska o szczególnej wartości przyrodniczej, naukowej, kulturowej, historycznej lub krajobrazowej oraz odznaczające się indywidualnymi cechami, wyróżniającymi je wśród innych tworów, okazałych rozmiarów drzewa, krzewy gatunków rodzimych lub obcych, źródła, wodospady, wywierzyska, skałki, jary, głazy narzutowe oraz jaskinie".
W lasach Nadleśnictwa istnieją dwa drzewa spełniające powyższe kryteria. Są to dwie sosny (w tym jedna martwa) w leśnictwie Cichobórz w wieku ok. 150 lat. Mają one ok. 26 m wysokości i obwody: 299 cm i 272 cm. Ponadto w zasięgu terytorialnym znajdują się 137 szt. drzew pomnikowych, w tym 124 dęby szypułkowe w podworskim parku pałacowym w Werbkowicach.
Najnowsze aktualności
Ochronne szczepienie lisów - jesień 2023
Ochronne szczepienie lisów - jesień 2023
Nadleśnictwo Mircze informuje, iż w dniach 11 - 13 wrzesień 2023 roku, na terenie województwa lubelskiego odbywać się będzie ochronne szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie.
Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o jesiennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie całego województwa lubelskiego. Odbędzie się ona w dniach:
od 11 do 13 września 2023 r.
Akcja szczepień zostanie wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie. W załączeniu komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Lublinie oraz wskazówki dla mieszkańców.