Wydawca treści Wydawca treści

Obiekty edukacyjne

Podstawowa edukacja z zakresu gospodarki leśnej prowadzona jest przez leśników na Ściżce Edukacyjnej Witków,  mieszczącej się w leśnictwie Witków. Ścieżka tworzy 3,5 km pętlę wokół szkółki pomocniczej. Dla młodszych uczestników zajęć edukacyjnych przewidziano możliwość skrócenia trasy. Na 18 tematycznych tablicach przedstawiono w sposób przystępny przykłady obrazujące sposoby powstania i wzrostu lasu oraz jego zagospodarowania. Na trasie ścieżki umieszczone są ławki i stoły umożliwiające odpoczynek podczas wędrówki. Ścieżka dydaktyczna bierze swój początek na miejscu postoju pojazdów w Witkowie w oddziale 227, gdzie istnienie możliwość rozpalenia ogniska. Na terenie Nadleśnictwa są jeszcze dwa miejsca postoju pojazdów: w leśnictwie Terebiń (w oddziale 33) i Tuczapy (w oddziale 111).

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem ścieżki edukacyjnej oraz miejsc postoju pojazdów w Nadleśnictwie Mircze (poniżej).

Mapa dojazdu do Ścieżki dydaktycznej Witków:

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Łączą nas drzewa

Łączą nas drzewa

21 marca to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, lecz także Międzynarodowy Dzień Lasów. Tegoroczne obchody rozpoczną ogólnopolską kampanię „Łączą nas drzewa”, zorganizowaną przez Lasy Państwowe wspólnie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Hasło przewodnie tej inicjatywy nie zostało wybrane przypadkowo. Począwszy od najbliższej niedzieli, aż do końca kwietnia Lasy Państwowe zorganizują szereg wydarzeń, których celem będzie skoncentrowanie uwagi Polaków na roli drzew w przyrodzie. Uroczystego rozpoczęcia akcji dokona Prezydent RP Andrzej Duda.

Przez kolejne tygodnie wszystkie regionalne dyrekcje Lasów Państwowych będą zachęcały społeczeństwo do odwiedzania terenów leśnych, zapoznania się z gospodarką leśną prowadzoną przez polskich leśników oraz korzystania z szerokiego spektrum możliwości aktywnego wypoczynku jakie dają nasze lasy.

Wśród przedsięwzięć, które zostaną przeprowadzone w ramach akcji „Łączą nas drzewa” każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Możliwość organizacji części z nich będzie uzależniona od względów sanitarnych i znoszenia aktualnych ograniczeń, dlatego w celu dowiedzenia się o przywracanych leśnych spacerach, imprezach sportowych, akcjach sprzątania i warsztatach, warto śledzić strony regionalnych jednostek Lasów Państwowych. Z uwagi na konieczność ograniczania kontaktów osobistych wiele inicjatyw odbędzie się w trybie on-line, będą to wirtualne spacery, webinary i lekcje o przyrodzie.

W kampanię aktywnie włączą się również jednostki z terenu lubelskiej dyrekcji. Najważniejsze wydarzenia zostały ujęte w tabeli poniżej. W trakcie półtoramiesięcznej kampanii zachęcamy też do śledzenia stron internetowych oraz profili Fb poszczególnych nadleśnictw.

Więcej o akcji „Łączą nas drzewa” na stronie www.lasy.gov.pl.