Wydawca treści Wydawca treści

Obiekty edukacyjne

Podstawowa edukacja z zakresu gospodarki leśnej prowadzona jest przez leśników na Ściżce Edukacyjnej Witków,  mieszczącej się w leśnictwie Witków. Ścieżka tworzy 3,5 km pętlę wokół szkółki pomocniczej. Dla młodszych uczestników zajęć edukacyjnych przewidziano możliwość skrócenia trasy. Na 18 tematycznych tablicach przedstawiono w sposób przystępny przykłady obrazujące sposoby powstania i wzrostu lasu oraz jego zagospodarowania. Na trasie ścieżki umieszczone są ławki i stoły umożliwiające odpoczynek podczas wędrówki. Ścieżka dydaktyczna bierze swój początek na miejscu postoju pojazdów w Witkowie w oddziale 227, gdzie istnienie możliwość rozpalenia ogniska. Na terenie Nadleśnictwa są jeszcze dwa miejsca postoju pojazdów: w leśnictwie Terebiń (w oddziale 33) i Tuczapy (w oddziale 111).

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem ścieżki edukacyjnej oraz miejsc postoju pojazdów w Nadleśnictwie Mircze (poniżej).

Mapa dojazdu do Ścieżki dydaktycznej Witków:

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Kryptonim „ Majówka 21” 🕵️‍♂️

Kryptonim „ Majówka 21” 🕵️‍♂️

Od dnia 30 kwietnia do 10 maja na terenie nadleśnictwa Mircze Straż Leśna pilotować będzie akcją, której celem jest przeprowadzenie działań kontrolno-prewencyjnych. Wraz z miejscowymi służbami porządkowymi nasi strażnicy prowadzić będą wzmożony monitoring terenów leśnych, pod kątem nieprawidłowego korzystania z lasu. Każde naruszenie prawa, skutkować będzie stanowczymi działaniami służb.
Pamiętajmy :
-nie rozpalać ognia w miejscu do tego niedozwolonym
-nie zaśmiecać lasu
-nie wjeżdżać pojazdami silnikowymi
-nie poruszać się w strefach niebezpiecznych i zabronionych.
 
Dbajmy o las, o siebie nawzajem a przede wszystkim o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.
Widząc zagrożenie, bezzwłocznie powiadom służby ratunkowe nr. 112
Życzymy udanego wypoczynku :)
Darz Bór !
 
 
Foto:
Martyniuk Aleksandra