Wydawca treści Wydawca treści

Monitoring gospodarki leśnej

Monitoring gospodarki leśnej, wyniki monitoringu gospodarki leśnej w 2018 r.

wg stanu na 31.12.2019 r.
a) zapas grubizny brutto (w tys.m3) - 1,720
b) powierzchnia odnowień i zalesień (w ha) - 62,60
c) powierzchniowa tabela gatunków panujących i klas wieku (w ha) - w załączniku

d) pozyskanie niedrzewnych produktów leśnych:
nasion (w kg) - 30,00
zwierzyny (w szt) - 0
stroiszu (w mp) - 0
choinek (w szt) - 30
e) produkcja sadzonek (w tys. szt) - 2568,83
f) ogólna wielkość szkód spowodowanych przez czynniki abiotyczne (w ha)- 0
g) powierzchnia zabiegów ograniczania foliofagów (w ha) - 0
i) ilość ustalonych stref ochrony ostoi, miejsc rozrodu i regularnego przebywania ptaków (w szt) - 58
j) ogólna powierzchnia lasów o szczególnej wartości ochronnej- HCVF oraz w rozbiciu na poszczególne komponenty lasów HCVF (w ha) - 3573,17

  • obszary chronione w rezerwatach - 0
  • obszary chronione w parkach krajobrazowych - 0
  • ostoje zagrożonych i ginących gatunków - 2298,47
  • kompleksy leśne odgrywające znaczną rolę w krajobrazie - 0
  • ekosystemy rzadkie i zagrożone w skali Europy - 664,52
  • lasy wodochronne- 663,87 ha
  • lasy glebochronne 0
  • lasy kluczowe dla tożsamości lokalnych społeczności -7,27
k) koszty prowadzenia gospodarki leśnej ( w tys.zł)- 5 322,94
l) pozyskanie drewna ogółem ( w tys.m3) - 46,33
ł) wielkość zatrudnienia ogółem (ilość etatów)- 37

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Pobiegnij z nami w szczytnym celu!

Pobiegnij z nami w szczytnym celu!

4 grudnia br. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie zorganizuje imprezę sportową pod nazwą „Leśna Piątka z Mikołajem – razem dla dzieci z domów dziecka”.

W ramach naszego przedsięwzięcia, które odbędzie się na trasach leśnych Nadleśnictwa Świdnik położonych w pobliżu lubelskiego Zalewu Zemborzyckiego, zostanie rozegrany bieg na dystansie 5 kilometrów. Planujemy udział około 200 biegaczy. Od uczestników nie będzie pobierana opłata wpisowa. Wraz ze współorganizatorem naszego wydarzenia – Stowarzyszeniem „Przeszłość-Przyszłości” – będziemy zachęcać uczestników biegu do przyniesienia artykułów takich jak słodycze i/lub środki higieny osobistej (szampony, żele, pasty do zębów, antyperspiranty itp.), które zostaną później przekazane 21 placówkom opiekuńczym z terenu miasta Lublin.

Strona poświęcona wydarzeniu na portalu zapisyonline.pl. 

Dołącz do nas i pobiegnij z nami w szczytnym celu! Kliknij tutaj i zapisz się na listę uczestników wydarzenia.

Flora Edwards stwierdziła niegdyś, że „kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas”. Przyłączenie się do udziału w naszej imprezie będzie najlepszą możliwą formą pomocy tym, którzy jej faktycznie potrzebują. Razem możemy więcej!

Tego dnia najważniejszy będzie szczytny cel biegu a nie wynik, dlatego zrezygnowaliśmy z prowadzenia klasyfikacji, pomiaru czasów i nagradzania najlepszych biegaczy. Zwycięzcami zostaną wszyscy, którzy zdecydują się na wyciągnięcie pomocnej dłoni do potrzebujących. Naprawdę warto! Każdy uczestnik naszej szlachetnej rywalizacji otrzyma gadżet w postaci pamiątkowej koszulki, czapki św. Mikołaja oraz zestawu promocyjnego przygotowanego przez markę „Dobre z Lasu”. Ponadto, po zakończonym biegu organizatorzy zapewnią startującym poczęstunek w postaci ciepłego posiłku, przekąsek i napojów.

W gronie partnerów wspierających naszą inicjatywę znalazły się takie podmioty jak LUBELLA FOOD Sp. z o.o. Sp.k., Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A., Nestlé Polska S.A. – Nałęczowianka oraz „Herbapol-Lublin” S.A, Fabryka Cukierków „Pszczółka”. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Radio Lublin.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli przyłączyć się do pomocy w organizacji „Leśnej Piątki z Mikołajem”. Jesteśmy przekonani, że zjednoczenie wspólnych sił w tak słusznej sprawie będzie stanowiło nie tylko szlachetny gest ze strony zaangażowanych w organizację wydarzenia i jego uczestników lecz także nieocenione wsparcie dla podopiecznych z lubelskich placówek opiekuńczych przyczyniając się do poprawy ich sytuacji bytowej – zaznacza dyrektor RDLP w Lublinie Zygmunt Byra.