Wydawca treści Wydawca treści

Deklaracja Dostępności

Lasy Państwowe zobowiązują się zapewnić dostępność swoich stron internetowych zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do stron jednostek LP w domenie: .lasy.gov.pl

Data publikacji strony internetowej: 2012.07.01

Data ostatniej dużej aktualizacji: 2019.03.06

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  • brak alternatywy dla treści nietekstowych (filmy, nagrania dźwiękowe, obrazy fotograficzne, grafiki i infografiki);
  • na stronie występują elementy o niewystarczającym minimalnym kontraście.

Oświadczenie sporządzono dnia 2020.07.20 r. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Pan Marek Matecki: tel. 22 185 53 63; email: dostepnosc.cyfrowa@lasy.gov.pl). Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Nadleśnictwo Mircze, ul. Hrubieszowska 55, 22-530 Mircze

Siedziba Nadleśnictwa Mircze znajduje się w jednym budynku.

Budynek posiada dwie kondygnacje użytkowe, w budynku może przebywać jednocześnie ok. 60 osób. Standardowe godziny przebywania pracowników na terenie budynku to godziny 7:00 -15:00.

Wejście główne do budynku znajduje się od strony ulicy Hrubieszowskie 55. Wyjście usytuowane jest na poziomie czterech  schodków przed drzwiami głównymi. 

Wejście techniczne jest niedostępne dla osób nieuprawnionych (spoza Nadleśnictwa Mircze).

Pojazdy parkowane są na ogólnodostępnym parkingu przy budynku. Przed budynkiem jest wyznaczone miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych.

Przed wejściem głównym znajduje się  pochylnia/podjazd dla wózków dla osób niepełnosprawnych. Wejście główne prowadzi do holu.

Poruszanie się przez osoby niepełnosprawne jest możliwe tylko na parterze. Nie ma możliwości poruszania się przez osoby niepełnosprawne na wyższym poziomie.

Drzwi i przejścia posiadają nominalną szerokość 90 cm, umożliwiającą skorzystanie z przejścia przez osoby niepełnosprawne.

Korytarze przebiegają przez długość całego piętra. Wejścia do pomieszczeń biurowych nie posiadają progów.

W budynku na parterze znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

W budynku nie ma szczególnych oznaczeń ani systemów dźwiękowych ułatwiających poruszanie się osobom niewidomym i słabowidzącym.

W budynku można poruszać się z psem asystującym.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Budynek obsługiwany jest przez pracowników posługujących się językiem polskim. Wśród pracowników nie ma tłumacza języka migowego.

W celu ułatwienia rozstrzygnięcia danej sprawy bądź ustalenia terminu spotkania wskazany jest kontakt telefoniczny pod nr +48 84 6519002 lub e-mailowy na adres: mircze@lublin.lasy.gov.pl


Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Organizacja nadleśnictwa

Organizacja nadleśnictwa

Nadleśnictwo Mircze jest jedną z 25 jednostek podległych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Położone w 1 obrębie leśnym i podzielone jest na 8 leśnictw .

Regulamin organizacyjny
§ 1

Regulamin organizacyjny nadleśnictwa ustala w szczególności:
1) Postanowienia ogólne dotyczące kompetencji nadleśniczego,
2) Rodzaje podstawowych komórek organizacyjnych oraz ramowe zakresy ich działania,
3) Stanowiska kierowania poszczególnymi komórkami organizacyjnymi.

§ 2

Strukturę organizacyjną nadleśnictwa stanowią:
1) biuro nadleśnictwa, składające się z:
a) działów,
b) samodzielnych stanowisk pracy;

2) leśnictwa

§ 3

1. Nadleśniczy kieruje całokształtem działalności nadleśnictwa na zasadzie jednoosobowego kierownictwa i ponosi za nią pełną odpowiedzialność,
a także reprezentuje nadleśnictwo na zewnątrz.
2. Nadleśniczy wydaje zarządzenia i decyzje obowiązujące na obszarze nadleśnictwa w szczególności ustala, wdraża i aktualizuje regulamin organizacyjny, regulamin kontroli wewnętrznej i regulamin pracy. Nadleśniczy zatrudnia i zwalnia pracowników nadleśnictwa.
3. Nadleśniczy może upoważnić osoby do podejmowania w jego imieniu decyzji w określonych przez niego sprawach.
4. W razie nieobecności nadleśniczego pracą nadleśnictwa kieruje zastępca
nadleśniczego, w razie nieobecności zastępcy nadleśniczego – wyznaczony przez nadleśniczego inny pracownik nadleśnictwa.

§ 4

1.W skład biura nadleśnictwa wchodzą komórki organizacyjne, które realizują niżej wymienione zadania:
1) Działy:
a) Dział Gospodarki Leśnej – kierowany przez zastępcę nadleśniczego.
Do zadań działu w szczególności należy:
realizacja zadań z zakresu nasiennictwa, selekcji, szkółkarstwa, hodowli lasu, ochrony lasu, w tym ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, łowiectwa, zagospodarowania, użytkowania i urządzania lasu oraz edukacji. Zastępca nadleśniczego w szczególności nadzoruje i prowadzi sprawy związane ze sprzedażą drewna, obrotem materiałowym, a także dotyczące stanu posiadania, ewidencji lasów i gruntów oraz ich udostępniania; nadzoruje realizację zadań związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa
(w zakresie powierzonym przez kierownika urzędu administracji publicznej). Prowadzi i nadzoruje całokształt zagadnień związanych z utrzymaniem spójności, funkcjonalności i bezpieczeństwa SILP oraz SILP, z obsługą systemu informatycznego nadleśnictwa i urządzeń peryferyjnych oraz internetowych portali. Wykonuje czynności administratora SILP.
Ochrona mienia oraz ochrona lasów przed szkodnictwem leśnym jest
obowiązkiem wszystkich pracowników i zobowiązani są przede wszystkim do:
- systematycznego obserwowania stanu lasu i innego powierzonego mienia
w celu ochrony przed szkodnictwem,
- niezwłocznego zgłoszenia wszystkich zauważonych przypadków szkodnictwa leśnego bezpośredniemu przełożonemu lub Straży Leśnej,
a w sytuacji braku takiej możliwości zgłosić bezpośrednio do najbliższego organu Policji.
- współdziałanie ze Strażą Leśną poprzez udzielanie na podstawie posiadanego rozeznania informacji ułatwiających wykrycie sprawców przestępstw i wykroczeń popełnionych na szkodę Lasów Państwowych,
- prowadzenie działań prewencyjnych i edukacyjnych mających na celu ochronę lasów przed szkodnictwem
b) Dział Finansowo-Księgowy – kierowany przez główny księgowego.
Do zadań działu w szczególności należy:
wykonywanie zadań związanych z prowadzeniem spraw dotyczących gospodarki finansowej nadleśnictwa, kontroli poprawności ewidencji księgowej prowadzonej w ramach kontroli wewnętrznej dokumentów finansowo-księgowych nadleśnictwa, windykacji wszystkich należności. Opracowuje regulamin kontroli wewnętrznej i obiegu dokumentów w nadleśnictwie oraz zestawienia planów finansowo-gospodarczych, prowadzi kasę nadleśnictwa, rachunkowość, nalicza płace pracowników nadleśnictwa, prowadzi sprawy związane z ubezpieczeniami, zajmuje się kontrolą formalno-rachunkową, analizą i sprawozdawczością finansowo-księgową. Wykonuje czynności administratora SILP.
Ochrona mienia oraz ochrona lasów przed szkodnictwem leśnym jest
obowiązkiem wszystkich pracowników i zobowiązani są przede wszystkim do:
- systematycznego obserwowania stanu lasu i innego powierzonego mienia w celu ochrony przed szkodnictwem,
- niezwłocznego zgłoszenia wszystkich zauważonych przypadków szkodnictwa leśnego bezpośredniemu przełożonemu lub Straży Leśnej, a w sytuacji braku takiej możliwości zgłosić bezpośrednio do najbliższego
organu Policji.
- współdziałanie ze Strażą Leśną poprzez udzielanie na podstawie posiadanego rozeznania informacji ułatwiających wykrycie sprawców przestępstw i wykroczeń popełnionych na szkodę Lasów Państwowych,
- prowadzenie działań prewencyjnych i edukacyjnych mających na celu
ochronę lasów przed szkodnictwem.

c) Dział Administracyjno-Gospodarczy – kierowany przez sekretarza.
Do zadań działu w szczególności należy:

realizacja zadań wynikających z całokształtu zagadnień obejmujących pełną obsługę administracyjną nadleśnictwa: prowadzenie spraw związanych z sekretariatem nadleśnictwa, zaopatrzeniem, remontami, zakupami oraz budową środków trwałych infrastruktury nadleśnictwa, transportem i jego ewidencją, umowami dzierżaw i najmu mieszkań, budynków i budowli, podatkami lokalnymi, organizacją i realizacją zamówień publicznych, a także koordynacją spraw dotyczących instrukcji kancelaryjnej i archiwalnej oraz prowadzeniem spraw związanych z inwentaryzacją składników majątkowych nadleśnictwa. Wykonuje czynności administratora SILP.
Ochrona mienia oraz ochrona lasów przed szkodnictwem leśnym jest
obowiązkiem wszystkich pracowników i zobowiązani są przede wszystkim
do:
- systematycznego obserwowania stanu lasu i innego powierzonego mienia w celu ochrony przed szkodnictwem,
- niezwłocznego zgłoszenia wszystkich zauważonych przypadków szkodnictwa leśnego bezpośredniemu przełożonemu lub Straży Leśnej, a w sytuacji braku takiej możliwości zgłosić bezpośrednio do najbliższego organu Policji.
- współdziałanie ze Strażą Leśną poprzez udzielanie na podstawie posiadanego rozeznania informacji ułatwiających wykrycie sprawców przestępstw i wykroczeń popełnionych na szkodę Lasów Państwowych,
- prowadzenie działań prewencyjnych i edukacyjnych mających na celu
ochronę lasów przed szkodnictwem
d) Posterunek Straży Leśnej – kierowany przez komendanta.
Do zadań posterunku w szczególności należy:

prowadzenie spraw związanych z analizą stanu zagrożenia szkodnictwem leśnym, zapobieganiem, zwalczaniem przestępstw i wykroczeń w zakresie szkodnictwa leśnego i sporządzaniem sprawozdawczości w tym zakresie, nadzorowanie pracy podległych Strażników Leśnych, prowadzenie magazynu broni oraz spraw związanych z zakresem obronności i spraw niejawnych.
Straż Leśna, jako formacja ochronna, posiadająca odpowiednie
uprawnienia zobowiązana jest przede wszystkim do:
- wykonywania czynności związanych ze ściganiem sprawców przestępstw i
wykroczeń szkodnictwa leśnego,
- udzielania leśniczemu pomocy w ochronie lasu przed szkodnictwem
leśnym i zwalczaniu szkodnictwa leśnego,
- prowadzenie działań prewencyjnych i edukacyjnych mających na celu
ochronę lasów przed szkodnictwem,
- korzystanie z przysługujących uprawnień do zwalczania szkodnictwa
leśnego
2) Samodzielne stanowiska pracy:
a) inżynier nadzoru – do zadań, którego w szczególności należy: prowadzenie kontroli funkcjonalnej w nadleśnictwie w zakresie ustalonym przez nadleśniczego lub zastępcę nadleśniczego. Współpracuje z zastępcą nadleśniczego w sprawach dotyczących planowania gospodarczego, koordynacji i realizacji prac gospodarczych w nadleśnictwie. Prowadzi sprawy związane z bezpieczeństwem i higieną pracy (BHP ).
Ochrona mienia oraz ochrona lasów przed szkodnictwem leśnym jest obowiązkiem wszystkich pracowników i zobowiązani są przede wszystkim do:
- systematycznego obserwowania stanu lasu i innego powierzonego mienia w celu
ochrony przed szkodnictwem,
- niezwłocznego zgłoszenia wszystkich zauważonych przypadków szkodnictwa
leśnego bezpośredniemu przełożonemu lub Straży Leśnej, a w sytuacji braku
takiej możliwości zgłosić bezpośrednio do najbliższego organu Policji.
- współdziałanie ze Strażą Leśną poprzez udzielanie na podstawie posiadanego
rozeznania informacji ułatwiających wykrycie sprawców przestępstw i wykroczeń
popełnionych na szkodę Lasów Państwowych,
- prowadzenie działań prewencyjnych i edukacyjnych mających na celu ochronę
lasów przed szkodnictwem

b) ds. pracowniczych - prowadzi całokształt spraw pracowniczych w rozumieniu Kodeksu pracy, PUZP dla pracowników PGL LP oraz innych unormowań prawnych obowiązujących w tym zakresie. W szczególności zobowiązane jest do prowadzenia: ewidencji osobowej, spraw związanych z płacami oraz szkoleniami pracowników.
Ochrona mienia oraz ochrona lasów przed szkodnictwem leśnym jest obowiązkiem wszystkich pracowników i zobowiązani są przede wszystkim do:
- systematycznego obserwowania stanu lasu i innego powierzonego mienia w celu
ochrony przed szkodnictwem,
- niezwłocznego zgłoszenia wszystkich zauważonych przypadków szkodnictwa
leśnego bezpośredniemu przełożonemu lub Straży Leśnej, a w sytuacji braku
takiej możliwości zgłosić bezpośrednio do najbliższego organu Policji.
- współdziałanie ze Strażą Leśną poprzez udzielanie na podstawie posiadanego
rozeznania informacji ułatwiających wykrycie sprawców przestępstw i wykroczeń
popełnionych na szkodę Lasów Państwowych,
- prowadzenie działań prewencyjnych i edukacyjnych mających na celu ochronę
lasów przed szkodnictwem

§ 5.

1. Leśnictwo – kierowane jest przez leśniczego.
Leśniczy odpowiedzialny jest za całokształt spraw związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej w leśnictwie, ochroną przed szkodnictwem leśnym i jego zwalczaniem.
Leśniczy podporządkowany jest bezpośrednio zastępcy nadleśniczego.
Leśniczy wykonuje swoje zadania przy pomocy podleśniczego, który jemu pośrednio podlega.
W czasie nieobecności leśniczego zastępuje go podleśniczy lub leśniczy
innego leśnictwa
Przekazanie leśnictwa na czas nieobecności leśniczego powinno odbywać się na podstawie łącznego powierzenia mienia, uregulowanego umową o współodpowiedzialności, zawartą na piśmie przez pracodawcę, leśniczego i podleśniczego, określającą zakres odpowiedzialności poszczególnych pracowników.
2. Obowiązki leśniczego:
- zadaniem leśniczego, w zakresie ochrony lasów przed szkodnictwem, jest
systematyczne obserwowanie lasu i innego powierzenia mienia na terenie
leśnictwa w celu ich ochrony przed szkodnictwem. Ochrona ta ma polegać
głównie na zapobieganiu i ujawnianiu szkodnictwa leśnego, zabezpieczaniu
dowodów, w tym podejmowaniu wstępnych czynności w celu ustalenia sprawcy
oraz zgłaszaniu zaistniałych przestępstw i wykroczeń.
- leśniczy wykonuje swoje obowiązki ochrony mienia na terenie całego leśnictwa
od daty objęcia stanowiska,
- każdy ujawniony przypadek kradzieży lub innego działania na szkodę Skarbu
Państwa, leśniczy ma obowiązek zgłosić do nadleśnictwa na piśmie.
W sytuacjach nie cierpiących zwłoki zgłoszenie powinno być przekazane drogą
telefoniczną lub radiową i skierowane – w miarę możliwości – bezpośrednio do
Straży Leśnej lub najbliższego organu Policji, który będzie mógł podjąć czynności
w niezbędnym zakresie. Niezależne od przekazanego zawiadomienia, leśniczy
rejestruje dany przypadek w ewidencji szkód leśnictwa i potwierdza pisemnym
meldunkiem skierowanym do nadleśniczego.
- leśniczy jest zobowiązany do:
a) udzielania informacji i pomocy, prowadzącemu daną sprawę, ułatwiających ustalenie sprawców przestępstw lub wykroczeń,
b) podejmowania i realizowania takich działań z zakresu prewencji i edukacji, które przyczyniają się do ograniczenia skali szkodnictwa,
c) korzystania z przysługujących mu uprawnień do zwalczania szkodnictwa leśnego.
3. Obowiązki podleśniczego:
- podleśniczy ma za zadanie pomagać leśniczemu w wykonywaniu obowiązków w
zakresie ochrony mienia i zwalczania szkodnictwa leśnego,
- do zadań podleśniczego należy systematyczne obserwowanie lasu i innego
powierzonego mienia w celu ich ochrony przed szkodnictwem. Ochrona ta ma
polegać głównie na zapobieganiu i ujawnianiu szkodnictwa leśnego,
zabezpieczaniu dowodów, w tym podejmowaniu wstępnych czynności w celu
ustalenia sprawcy oraz zgłaszaniu leśniczemu zaistniałych przestępstw i
wykroczeń,
- każdy ujawniony przypadek kradzieży lub innego działania na szkodę Skarbu
Państwa, podleśniczy ma obowiązek zgłosić leśniczemu. W sytuacjach nie
cierpiących zwłoki zgłoszenie powinno być przekazane drogą telefoniczną lub
radiową i skierowane – w miarę możliwości - bezpośrednio do Straży Leśnej lub
najbliższego organu Policji, który będzie mógł podjąć czynności w niezbędnym
zakresie,
- podleśniczy jest zobowiązany do udzielenia informacji i pomocy, prowadzącemu
daną sprawę, ułatwiających ustalenie sprawców przestępstw lub wykroczeń.

§ 6.

Obsługa prawna nadleśnictwa realizowana jest systemem zleconym zewnętrznej kancelarii prawnej.

1. Zasięgnięcia opinii prawnej wymagają między innymi sprawy:
a/ wydanie aktu prawnego o charakterze ogólnym,
b/ indywidualne, skomplikowane pod względem prawnym,
c/ zawarcie lub rozwiązanie umowy, porozumień i wynikających z tego zobowiązań i należności
d/ rozwiązywanie z pracownikiem umowy o pracę bez okresu wypowiedzenia,
e/ odmowy uznania zgłoszonych roszczeń,
f/ związane z postępowaniem przed organami orzekającymi w sprawach cywilnych,
g/ zawarcia ugody w sprawach majątkowych,
h/ dotyczące umorzeń wierzytelności,

WYKAZ LEŚNICTW NADLEŚNICTWA MIRCZE

1. Leśnictwo Cichobórz

2. Leśnictwo Terebiń

3. Leśnictwo Tuczapy

4. Leśnictwo Dołhobyczów

5. Leśnictwo Witków

6. Leśnictwo Telatyn

7. Leśnictwo Tarnoszyn

8.Leśnictwo Szkółka Tarnoszyn